Upptäck spännande upplevelser och lyxiga prylar på WYES Gala Online Auktion

WYES Gala Online Auktion, sponsrad av The Rink, har något för alla. Bland objekten finns en vikingaresa och resor till U.S. Open, Key West och mer.
Bjuda på en fest för 50 personer på Pat O’Brien’s, VIP-kockmiddagar på Arnaud’s och Restaurant August, samt en exklusiv middag för sex personer på Dooky Chase. Inramade Jazz Fest-posters, inklusive Garland Robinettes hyllning till Jimmy Buffett och James Michalopolous Allen Toussaint-poster – båda är signerade av konstnärerna. Örhängen från Diamonds Direct och ett halsband från Symmetry Jewelers. Här finns något för varje plånbok.
Lägg ditt bud på wyes.org fram till den 9 maj.
– Aislinn Hinyup, Vice President of Communications, WYES

FAQ:

1. Vad är WYES Gala Online Auktion?
WYES Gala Online Auktion är en auktionsplattform som sponsras av The Rink. Det är en möjlighet för personer att bjuda på olika objekt och upplevelser.

2. Vilka objekt finns tillgängliga på auktionen?
På auktionen finns föremål och upplevelser såsom en vikingaresa, resor till U.S. Open och Key West, fest för 50 personer på Pat O’Brien’s, middagar på Arnaud’s och Restaurant August, samt en exklusiv middag för sex personer på Dooky Chase. Det finns också inramade Jazz Fest-posters och smycken från Diamonds Direct och Symmetry Jewelers.

3. Finns det någon begränsning på antal deltagare vid festen på Pat O’Brien’s?
Ja, budet gäller för en fest med upp till 50 personer på Pat O’Brien’s.

4. Vilka konstnärer har signerat Jazz Fest-posterna?
Garland Robinettes hyllning till Jimmy Buffett och James Michalopolous Allen Toussaint-poster är båda signerade av konstnärerna.

Viktiga termer:
– WYES Gala Online Auktion: En online auktion som sponsras av The Rink.
– U.S. Open: En tennisturnering som anses vara en av de största i världen.
– Key West: En stad belägen på ön Key West i Florida, USA.
– Pat O’Brien’s: En populär bar och restaurang i New Orleans.
– Arnaud’s: En historisk restaurang i New Orleans som är känd för sin cajun-mat.
– Restaurant August: En prisbelönt restaurang i New Orleans med innovativ matlagning.
– Dooky Chase: En känd restaurang i New Orleans som specialiserar sig på kreolsk och soul food.
– Jazz Fest: En musikfestival i New Orleans som fokuserar på jazz och lokala musikgenrer.
– Diamonds Direct: En juvelerarbutik som specialiserar sig på diamantsmycken.
– Symmetry Jewelers: En juvelerarbutik som erbjuder olika typer av smycken.

Förslag på relaterade länkar:
wyes.org (huvuddomän för WYES)
The Rink (huvuddomän för The Rink)